İMRANLI KAYMAKAMI DEĞİŞTİ


  SEVGİLİ DOSTLAR, İMRANLI KAYMAKAMI MEHMET SAYIN ZARA KAYMAKAMLIĞINA ATANIRKEN İMRANLI'YA DA ARTVİN'İN BORÇKA İLÇESİ KAYMAKAMI HASAN MEŞELİ TAYİN EDİLDİ. TÜRKİYE'NİN EN GENÇ KAYMAKAMLARINDAN OLAN EDİRNE-UZUNKÖPRÜ 1986 DOĞUMLU YENİ KAYMAKAMIMIZ HASAN MEŞELİ'YE BAŞARILAR DİLİYORUZ.

    KAYMAKAMIMIZ HASAN MEŞELİ BEY'E GÖNDERMİŞ OLDUĞUM MESAJ AŞAĞIDADIR:

    ********

Sayın Hasan MEŞELİ

İmranlı Kaymakamı / İmranlı / SİVAS

   Sayın MEŞELİ, öncelikle yeni atanmış olduğunuz İmranlı ilçemizdeki  mülki idare amirliği görevinizde başarılar dilerim. Ben AA'dan emekli olup Ankara'da ikamet etmekte olan Aydoğan Köyü doğumlu bir gazeteciyim. İlk anda hakkınızda yaptığım küçük  araştırmada; Manisa-Selendi’de, Kırklareli-Pehlivanköy ve Artvin-Borçka’da  başarıyla yürüttüğünüz  Kaymakamlık görevlerinin ardından bu kez İmranlı gibi gelişmeye susamış bir yurt parçasında Kaymakam olarak görev yapacak olmanızdan dolayı sizi kutluyor ve tüm İmranlılılar gibi kendimi de şanslı sayıyorum. Bu arada geç de olsa geçen yıl ailenizle geçirmiş olduğunuz trafik kazası nedeniyle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

   Köyden aldığım bilgilere göre, Kaymakamlığınızın ilk günlerinde ilçenin en uzak köyü olan Aydoğan'ı ziyaret etmenizden dolayı büyük onur ve gurur duydum. Sağ olun var olun. Bu güne kadar sizin gibi kalbi vatana hizmet aşkıyla çarpan Kaymakamlarımız sayesinde bu dağ köyleri  biraz olsun medeniyetle tanışabilmiştir. Ancak tabii ki gelinen aşama yeterli  sayılamaz.

   Ben de naçizane köyüme hizmet düşüncesiyle 10 yıllık bir araştırma sonucunda size takdim edildiğini duyduğum kitabı yazdım. Tabii ki doğup büyüdüğüm o topraklar için bu hizmet yeterli sayılmaz. Daha fazlasını şimdiki genç nesilden bekliyorum.

   Sayın MEŞELİ, Özel İdare Müdürü Sezgin Bey'in çok iyi bildiği üzere şu anda Aydoğan Köyü’nün en önemli sorunu sürüncemede olan HES şantiyesi nedeniyle 14 km’lik çok kötü yola yıllardır mahkum edilmiş olmasıdır. Bu konuda inisiyatif sizdedir. Söz konusu bu yolda her yıl en az 3-5 aracın tekeri yarılarak yolda kalmakta veya ölümlü trafik kazaları yaşanmaktadır. Hiç olmazsa her yıl bahar aylarında bu yolun stabilize olarak bakımının yapılması yeterli olacaktır. Zaten tüm Aydoğanlıların isteği de budur.

    Şu anda size aktarmam gereken bir kültürel konu aklıma geldi. Çengelli Dağı’nda Karlık Baba adıyla bilinen bir yatır mevcuttur. Definecilerce dağıtılmış vaziyette olan mezar kalıntıları bugün yok olmak üzere. Bu mezarı yaptırmak isteyen Aydoğanlı bir aile mezar taşlarını yaptırdı fakat mezarı yaptırıp bu taşları yerine koyamadı. Çünkü mezar yerine motorlu araç çıkamıyor. Ancak 200-300 metre yakınına kadar yol var.

     Bu mezarı yaptırmak isteyen aileye Kaymakamlığınızca yardımcı olunması tüm Aydoğanlıları mutlu edeceği gibi önemli bir tarihi ve kültürel hizmet olacaktır. Aile ile köyümüz muhtarı  aracılığıyla iletişim kurulabilir. Veya ben de aracı olabilirim.

    Yüzden fazla köyü olan İmranlı’da ilçeye en uzak köy  Aydoğan olarak bu iki acil hizmeti devletimizden ve onun temsilcisi  çok genç kaymakamımızdan (zatıalinizden)  bekliyoruz.

    2019 yazında köye seyahat gerçekleştirdiğimde sizi ziyaret etmekten onur duyacağımı belirtir yeni görevinizde tekrar başarılar dilerim. Saygılarımla.

                                                                                                                       Mehmet Aydın / ANKARA

30 Ekim 2018

mehmetaydin49@gmail.com

0532.341 35 00


SON DUYURULAR

DERNEK YÖNETİMİNİN KÖY ZİYARETİ...

DERNEK YÖNETİMİNİN  KÖY ZİYARETİ....        DERNEK BA...

ÖRENİKLİLER'İN DİKKATİNE...

     İnternete Aydoğan Köyü başlığıyla girilip arama yapıldığında onl...

ÖZTÜRK KARDEŞLERDEN AYDOĞAN'A PARATONER...

 Köyümüze daha önce cenaze hizmetinde kullanılmak üzere MORG ünitesi bağışlayan v...

İMRANLI KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

  SEVGİLİ DOSTLAR, İMRANLI KAYMAKAMI MEHMET SAYIN ZARA KAYMAKAMLIĞINA ATANIRKEN İMRANL...

DERNEK GENEL KURULU YAPILDI

Değerli Dostlar, Dernek Genel Kurul Toplantımız Ankara'da bugün yapıldı. Toplantıda Yön...

DİKKAT ...

  Sevgili Dostlar,  1-  Web sitemizden yazı, fotoğraf veya video kopyalayıp ...

ÖRENİK KİTABI KİTAPÇILARDA

 SEVGİLİ DOSTLAR,   Gazeteci-Yazar Mehmet Aydın'ın yazmış olduğu Örenik (Aydo...

DERNEK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

 SEVGİLİ DOSTLAR VE SEVGİLİ ÜYELERİMİZ,  DERNEĞİMİZ YÖNETİM KURULU ANKARA...

Oyuğunbaşı Mezarlığına sulama havuzundan su götürüldü

 Gençaligil sülalesinden olup mezarları Oyuğunbaşı'nda bulunan rahmetli İsmail Polat...

CEVİZLİKTE ELEKTRİKLİ ÇİT HİZMETE GİRDİ

  KARASEKİ'DE BULUNAN KÖY CEVİZLİĞİ ÇEVRESİNE YAPILAN ELEKTRİKLİ ÇİT BUGÜN (05...

KAYMAKAM HASAN MEŞELİ ÇENGELLİ'DE...

  İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli ikinci kez Aydoğan'da..  Kaymakam Meşeli,...

AYDOĞAN'A İYİ KAR YAĞDI

 OCAK 2020'DE KÖYE İYİ KAR YAĞDI. 5 OCAK GÜNÜ KAR KALINLIĞI 60 CM'Yİ GEÇTİ. KONUY...

ÖRENİK KİTABI'NA İLİŞKİN.....

 DEĞERLİ DOSTLAR,  ÖRENİK KİTABINA İLİŞKİN OLARAK YOZGATLI BİR EMEKLİ ÖĞ...

HASAN ÖZTÜRK İÇİN YARDIM ÇAĞRISI

 Değerli üyelerimiz ve köylülerimiz;  Osmangil sülalesinden Hüseyin (Güvercin)...