..
    18 Haziran 2024 Salı
Aydoğan Köyü - İmranlı - Sivas

KAYMAKAM HASAN MEŞELİ ÇENGELLİ'DE...

  İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli ikinci kez Aydoğan'da..

 Kaymakam Meşeli, 28 Temmuz 2019 tarihinde köyümüz muhtarı Zekeriya Danacı'nın daveti üzerine Çengelli'de gezi ve incelemelerde bulundu. Kaymakam  Meşeli, ilçe daire müdürleri ve Jandarma yetkilileriyle birlikte Çengelli Dağının zirvesine kadar çıktı. Araçtan inerek uzun süre yürüyen Kaymakam Meşeli, yürüyüşü, sporu ve dağlarda gezmeyi çok sevdiğini söyledi. Aydoğan köyü girişinde Ağıldere ve Zınzılıt muhtarlarıyla birlikte Muhtarımız Zekeriya Danacı tarafından karşılanan Kaymakam Hasan Meşeli ve beraberindekiler önce Karaseki Köy Cevizliğinde incelemeler yaptı. Burada Derneğimiz Başkan Yardımcısı Ziraat Yüksek Mühendisi Erdal Öztürk, cevizlik hakkında bilgiler verdi.

Cevizlilke ilgili çeşitli sorular soran Kaymakam Meşeli, Aydoğan Köyü'nün böyle bir cevizliğe sahip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kaymakam Meşeli, çevredeki bazı köylere çatışma kültürü hakim iken Aydoğan köyünün bir araya gelerek 412 ceviz ağacından oluşan böyle bir cevizliği ortaya çıkarmasının örnek alınması gereken bir davranış olduğunu ifade etti.

Karaseki'den sonra yaylaya çıkan Kaymakam Meşeli ve beraberindekiler, zirveye uzak bir noktada araçlardan inerek zirveye kadar yürüyüş yaptılar. Yürüyüş esnasında Karlık Baba'nın mezarını da ziyaret eden Kaymakam Hasan Meşeli, Aydoğan Köyü'nden bir hayırsever ailenin Karlık Baba'nın yok olmak üzere olan mezarını yeniden yaptırmak istemesinden de memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Çengelli'de mermer işletmesi bulunan firmanın dağda neden olduğu doğa tahribatını da yerinde gören Kaymakam Meşeli daha sonra Aydoğan köyü yaylasının bulunduğu Gölcük'te bir süre dinlendikten sonra bölgeden ayrıldı.

Kaymakam Meşeli, Aydoğan Köyü yaylası Gölcük'ten ayrılmadan önce  toplu fotoğraf da çektirdi.    

 

(Fotoğrafın daha büyük şekli Köy Manzaralarında) 

02.09.2019

 

 

Duyurumuzu Paylaşın:
.