..
    23 Nisan 2024 Salı
Aydoğan Köyü - İmranlı - Sivas

DEPREM FELAKETİ

DEPREM  FELAKETİ

HATAY, KAHRAMANMARAŞ, ADIYAMAN, GAZİANTEP, OSMANİYE, ADANA, ŞANLIURFA, MALATYA, KİLİS VE DİYARBAKIR'DA  6 ŞUBAT 2023 GÜNÜ SAAT 04.17'DE  KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ MEYDANA GELEN 7.7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM VE SONRASINDA OLUŞAN  7.6 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ İKİNCİ DEPREM MAALESEF ONBİNLERCE VATANDAŞIMIZIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU. BÜTÜN TÜRKİYE  YASA BÜRÜNDÜ. BÜTÜN DÜNYA YARDIMA KOŞTU. ANCAK BİR KEZ DAHA GÖRÜLDÜ Kİ  BİR DOĞA OLAYI OLAN DEPREM DEĞİL, ÇÜRÜK YAPILMIŞ BİNALAR ÖLDÜRDÜ. YIKILAN BİNLERCE ENKAZIN ALTINDA KALANLARIN ÇOĞU HAYATLARINI KAYBETTİ. İLK DEPREMDE KÖYÜMÜZ DE CİDDİ  ŞEKİLDE SALLANDI ANCAK ÇOK ŞÜKÜR Kİ HERHANGİ BİR HASARA NEDEN OLMADI.

 

HAYATINI KAYBEDENLERE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUZ. TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞ OLSUN. BÖYLE FELAKETLERİN TEKRARLANMASINI İSTEMİYORSAK DEPREME DAYANIKLI KONUTLAR YAPMAK ZORUNDAYIZ. DEPREM SONRASINDA MİLLET OLARAK DEPREM BÖLGESİNİ YARDIM TIRLARIYLA DOLDURDUK AMA  YARDIMLARI DÜZGÜN DAĞITAMADIK. ÜLKEYİ YÖNETENLERİN İSE DEPREM OLACAĞI YILLAR ÖNCESİNDEN BİLİNİYOR OLMASINA RAĞMEN TEDBİR ALMADIKLARI ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU.

 

ALLAH'TAN BU TÜR FELAKETLERİ ÜLKEMİZE TEKRAR YAŞATMAMASINI DİLİYORUZ. BÜTÜN MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN. YARALI KURTULANLARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ. BİRLİK OLMA VE YARDIMLAŞMA DUYGULARIMIZIN  SADECE  FELAKETLERDE DEĞİL HER ALANDA ARTARAK DEVAM ETMESİ GEREKİYOR.

 

DERNEK YÖNETİMİ

 

NOT: Depremle ilgili çarpıcı fotoğraflar Foto Galeri'de yer almaktadır.

 

21.02.2023

 

 

 

Haberimizi Paylaşın:
.